نتایج جستجو برای عبارت :

۱۰ ویژگی رفتاری آدم‌های باهوش

تمام والدین دوست دارند فرزند آن‌ها به عنوان یک کودک باهوش و موفق شناخته شود. یک کودک باهوش در مدرسه دانش‌آموزی موفق و در جامعه فردی بدون مشکل خواهد بود. تربیت یک کودک باهوش و موفق، دوران بزرگ‌سالی او را هم به عنوان فردی پیشرو تضمین خواهد کرد. اما چگونه کودک باهوش داشته باشیم؟ تربیت یک کودک باهوش چقدر ساده است؟ پدر و مادر در مسیر تربیت فرزند خود چه موانعی را پیش رو دارند و با چه مشکلاتی مواجه خواهند بود؟ یکی از بزرگ‌ترین سوالات والدین میزا

خیلی از افرادی که شب‌ها دیر می‌خوابند، به هیچ‌وجه حاضر نیستند از این عادت دست بکشند. این افراد از سکوت و تاریکی شب برای طرح ایده‌های خلاقانه الهام می‌گیرند و به قول خودشان، جرقه‌ی نوآوری‌هایی در ذهن‌شان زده می‌شود که در روشنایی روز محال است به فکرشان خطور کند.
در این مقاله قصد داریم به مرور پژوهش‌های انجام شده پیرامون تأثیر دیر خوابیدن روی هوش و خلاقیت بپردازیم تا ببینم آیا افرادی که دیر می‌خوابند، واقعا باهوش‌تر و خلاق‌تر هستند
بین تمام سگ‌های دنیا، سگ پودل جزو باهوش‌ترین، بااستعداد‌ترین و خوش اخلاق‌ترین سگ‌هاست. اسم پودل رو توی تمام لیست‌های باهوش‌ترین نژادهای جهان در رتبه اول یا دوم قرار داره؛ پس اغراق نکردیم اگه بگیم پودل از نظر خیلی‌ها باهوش‌ترین سگ دنیاست!
سگ پودل کاملاً قابل تربیته و تقریباً هر آموزشی که بهش بدین رو خیلی سریع یاد می‌گیره و از پسش برمیاد. البته این هوش زیاد میتونه گاهی مضر باشه، مثلا پودل‌های باهوش زود حوصلشون سر میره و پودلی که که حو
فهمیدم! مردم به اونکه خودشناسی بیشتری کرده و به حقیقت بیشتر دست پیدا کرده می گن باهوش.
یعنی هر چی بیشتر توی مسیر خداشناسی رفته باشی، چون از حقیقت های دنیا بیشتر سر در میاری، مردم بهت می گن باهوش.
پ.ن. : من چرا تو خونه نموندم کار کنم واقعا؟ اینجا هوا سردتره، نمی شه کار کرد درست.
پ.ن. 2: نمی دونم...

هوش و خلاقیت
باهوش بودن مهمتر است یا خلاق بودن؟ 
برای اثبات اینکه باهوش بودن چقدر مهم است کافی است زندگی باهوش ترین انسانی که از او تست گرفته شد را ارزیابی کنیم.
در یکسالگی توانست بخواند، در ۹ سالگی به ۸ زبان زنده دنیا صحبت میکرد، در ۱۲ سالگی
ادامه مطلب
در یک دهکده، پیرمرد خرمندی زندگی می کرد. افرادی که به مشکلی بر می خوردند یا سوالی داشتند، به او مراجعه می کردند. یک روز یک بچه باهوش و زِبل که می خواست سر به سر پیرمرد خردمند بگذارد، پرنده ی کوچکی گرفت و آن را طوری در دستش گرفت که دیده نشود. بعد پیش پیرمرد رفت و به او گفت: پدربزرگ، من شنیده ام شما باهوش ترین مرد دهکده هستید. اما من باور نمی کنم. اگر راست است، می توانید بگویید که این پرنده ای که در دست من است زنده است یا مرده؟ پیرمرد نگاهی به پسر ان
رفته فیسبوک و اینستاگرم دراز رو (همون که کیرش کلفت بود) چک کرده.

میگه این پسره که سبزه هست، چرا میگفتی سفیده.
بهش میگم الان سبزه شده خر گاو. اون دوره ای که من باهاش اشنا شدم سفید بود.
بعدم موهاشو رنگ مییکرد که من دوست نداشتم.
بغدم خیلی زیاد سطحی و کودن بود. هم خیلی باهوش بود هم خیلی کودن بود. هوش اجتماعی داغون. دراز بی مصرف.
خیلی شبیه کوروس و انتونیو باندراس بود، ولی کودن بود کودن. کودنننننننن.
اره اگه سبزه میبود، و باهوش، و موهاو هم رنگ نمیکرد ص
رابطه تهوع در دوران بارداری و باهوش بودن جنین
بیشتر خانم ها در دوران بارداری حالت تهوع را تجربه می کنند اما آیا حالت تهوع دوران بارداری ارتباطی با هوش جنین دارد؟ جواب این سوال را در ادامه مطلب می خوانید
به ادامه بروید
ادامه مطلب
یک موضوعی هست که نمیدانم تا بحال چه اندازه با آن برخورد داشته اید یا اصلا از وجودش خبر داشتید یا نه ، آدم باهوش می تواند ترسناک باشد ، البته اینجا نه در مورد آدم باهوشی از جنس هانیبال در سکوت بره ها و نه کسی مثل شوهر حاله تان که سر بقیه را کلاه می گذارد حرف می زنیم و نه از ترسی از جنس این ترس ها . آدم باهوش ، در وجود آدمی که هوش کمتری دارد و کمتر می فهمد ترس می اندازد . ترسی از این جنس که با واقعیت بهترین نبودن و شایسته ترین نبودن رو به رو می شود . 
ح
BluRay,Get Squirrely 2015,x265 HEVC,خلاصه داستان,دانلود,دانلود Get Squirrely 2015 720p,دانلود انیمیشن Get Squirrely 2015,دانلود انیمیشن سنجاب باهوش Get Squirrely 2015,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی انیمیشن Get Squirrely 2015,دانلود فیلم Get Squirrely 2015,دانلود فیلم با حجم کم,دانلود کارتون با دوبله فارسی,دانلود مستقیم Get Squirrely 2015 1080p,زبان اصلی,کیفیت بلوری,
ادامه مطلب
پم و جیم خیلی عالی هستن و نرمال و خوب و باهوش
(مخصوصا جیم)

ولی من توی سریال the office
شخصیت اسکار مارتینز رو خیلی دوست دارم.

یه پسری که توی فیلم اصالتا مکزیکیه ولی امریکا به دنیا اومده.
خیلی باهوش
مهربان
دوست داشتنی
خوش تیپ
بانمک
اهل کار
پر تلاش
بدون حاشیه
و پرافشنال هست.

بین این moran and idiot ها اون جزء معدود ادماییه که کارشو درست انجام میده.
از همه شونم خوشتیپ تر و نازتره.
(پم هم خیلی خوشگل و نازه ولی خب پم دختره).

این متن طنز و غیر واقعی است، ایستگاه نشوید :/
اگر شما این نشانه‌ها را دارید به این معناست که شما در دستۀ باهوش‌ها قرار می‌گیرید:
1- به طرز عجیبی بی‌نظم و شلخته هستید، وسایل اتاقتان را پیدا نمی‌کنید و هیچ چیز را سر جایش نمی‌گذارید.
2- تمایل به بیدار ماندن در شب دارید و شب‌ها را به دانلود پرداخته و در روز دانلودی‌های خود را تماشا می‌کنید.
3- شما مغرور هستید و دیگران را حقیر فرض می‌کنید.
4- علاقه به شنیدن موزیک دارید، مخصوصا موزیک‌های گروه شکم
ساغر نفر اول قلم چی شهرمون هستش .امروز وقتی معلم ازش پرسید چرا امتحان گوارش  ندادی برگشت گفت:نمیشد! یعنی فکر کنم دیوونه شدم! همه از حرفی که زد تعجب کردیم.باهوش بود.درس خون بود. هنوز هم هست هنوزم نفر اول شهر...هنوزم ترازش بالای 7000می گفت تو خونه بودم به دیوار خیره شدم. 
بعدش از مهدیه شنیدم به خاطر خواهرش روحیه اش انقدر خراب شده می گفتن خیلی می خونده..انتظار رتبه دو رقمی رو ازش داشتن مثل اینکه خراب می کنه کنکورشو..ساغر می گفت خواهرش براش الگو بود او
بازی کودک باهوش چیست؟
کودک باهوش به چه بازی هایی علاقه دارد ؟
آیا کودک من باهوش است؟

هوش می تواند بر نحوه بازی و نوع آن، انتخاب اسباب بازی و استفاده از آن تاثیر بگذارد.
کودکان باهوش سعی می کنند وسایل و اسباب بازیهایی را انتخاب کنند که بتوانند با آن ها به اختراع دست بزنند
و قوای ذهنی خود را به کار گیرند.
کودکان با هوش تر مدت کمتری به یک بازی خاص مشغول می شوند زیرا خواهان تنوع هستند و از تنوع لذت می برند.
پس اگر کودکتان مدت کمی با یک اسباب بازی ب
سلام
میخواستم بدونم که آیا شخصی که باهوش و نخبه نیست و مدارس معمولی درس خونده، میتونه پزشک موفقی باشه؟، یه دانشجوی پزشکی بهم گفت که این رشته برای آدم های باهوش و نخبه است و افراد معمولی از پس درس ها بر نمیان و بهتره نیان پزشکی... 
میخواستم بدونم آیا واقعا اینطوریه؟، آیا افراد معمولی باید به رشته های دیگه فکر کنن؟
ممنون
مرتبط با قبولی در پزشکی:
ارزش داره یه سال دیگه از زندگیم رو صرف خوندن برای پزشکی کنم؟
کنکور یه رمز اساسی داره
چطور در عرض 3 ماه
بعضی وقتا به این فک میکنم داشتن دوستای ساده و مهربون و یکم خنگ بهتره یا داشتن دوستای باهوش و کاربلد؟ فک میکنم دوستای باهوش و کاربلد ممکنه بهم ضربه بزنن و هر موقع دلشون خواست و دیگه منفعتی از من ندیدن ارتباطشونو قطع کنن.. در عوض دوستای ساده و یکم خنگم در بعضی مواقع بدون فک کردن ی سری حرفا رو میزنن که باعث میشن آدم توی شرایط نامناسبی قرار بگیره
نمیدونم کدوم خوبه و کدوم بد ، راستش الان فک میکنم باید از نظر محیطی یکم مستقل تر باشم.. یعنی کاش شرایطم
من ادم حاضر غایبی هستم
اگر کسی کلفتی ،کنایه ای ،طعنه ای... به من بگه جوابشو رو نمیدم و می گذرم.
البته گاهی با خودم میگم" کاش جوابشو اینطوری و اون طوری می دادم ولی بعد منصرف می شم چون اصلا دلم نمی خواد آرامش روح و روانم با این خاله زنک بازیا که دستاورد مثبتی هم نداره، دچار تشویش بشه!
بسیاری از احادیث و سخنان ادبا و شعرای فررانه و باهوش درباره همین سکوت و پرهیز از مجادله و وراجی هست ...
مجادله باعث تزلزل شخصیت آدم و پریشانی روح و روان طرفین‌ میشه
سگ باهوش

قصاب که کنجکاو شده بود و از طرفی وقت بستن مغازه بود تعطیل کرد و به دنبال سگ راه افتاد. سگ در خیابان حرکت کرد تا به محل خط کشی رسید. با حوصله ایستاد تا چراغ سبز شد و بعد از خیابان رد شد.
قصاب به دنبالش راه افتاد. 
سگ رفت تا به ایستگاه اتوبوس رسید نگاهی به تابلو حرکت اتوبوس ها کرد و ایستاد. 
قصاب متحیر از حرکت سگ منتظر ماند. 
اتوبوس امد, سگ جلوی اتوبوس آمد و شماره آنرا نگاه کرد و به ایستگاه
برگشت. صبر کرد تا اتوبوس بعدی امد دوباره
فکر میکنید چی باعث میشه دیگران فکر کنند (متوجه بشن درواقع!) که شما احمق هستید؟ (ببخشید)شاید خیلی چیزها. اما من با اطمینان میگم: یک چیز خیلی مهم: شما اونا رو احمق فرض میکنید.چطور؟ با دست‌کم گرفتن هوش و تجربشون. حالا هرچقدر هم که کم باشه.برای یک آدم معمولی یا حتی کسی که واقعا احمقه، سخته که دیگرانو دست‌کم‌ نگیره و توضیح‌ واضحات نده، چون اونا برای ذهن خودش «واضحات» نیست و او داره با همین ذهن با دیگران تعامل میکنه! بنابراین ممکنه زیاد پیش بیاد ک
مشاورهٔ تربیتیپاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پدری مهربانپرسش:پسر ۶ ساله‌ای دارم. او کودک باهوش و مؤدبی است، اما در مسائل جنسی کمی زودفهم‌تر از هم‌سن و سالانش است و نسبت به سن کمش تمایل قابل‌توجهی به مسائل جنسی دارد.رفتار صحیح و مناسب با این‌گونه کودکان چگونه است؟پاسخ:مقدمه:کودک باهوش، زودفهم‌تر از کودکان دیگر است. او مسائل را بهتر می‌فهمد و زودتر تحلیل می‌کند و مراحل حل مسئله را سریع‌تر طی می‌کند. او زود بزرگ می‌شود و نسبت به سنش بیش
به نظر حقیر، تنها نعمتی که توی این دنیا ارزش حسرت خوردن را دارد، خانواده ی خوب است. هست کسی که همه اعضای خانواده اش آرآم، دانا، از خود گذشته، باهوش و موفق باشند؟ اگر چنین کسی باشد، در واقع خدا در بهشت چیز چندان جذابی برای عرضه به او نخواهد داشت!
آدم‌های باهوش با وجود نکته‌سنج بودن، آداب‌دان و متشخص بودن، در بسیاری از مواقع به دردسر می افتند. آیا هوش زیاد به تنهایی عامل موفقیت است؟همه چیز لزوماً آن طوری نیست که در نگاه اول به نظر می‌رسد. ظاهراً با چنین هوش و آگاهی، تحت‌ تأثیر قرار دادن محیط اطراف، باید کاری بسیار ساده باشد؛ اما در عالم واقع این طور نیست، عالم واقع عرصه درخشش آدم‌های متوسط رِند است و نه باهوش‌ترین‌ها.
هوش زیاد کسالت‌بار می‌شودخیلی‌ از شما شاید دوست داشتید که ب
لاهوالاهو
سوال بود
همیشه واسم چرا مادرا عروس ها رو دوست ندارند؟
زن حسوده
،جواب قبلا این بود! اما امشب فرق کرد ، مادر مادر است و همسر نون خور!
یه مادر
نمیتونه تحمل کنه کسی جگرش رو واسه پولش بخواد نه خودش ، اینه.
شریکِ
خوب کیه؟
کسی که
مثل خودت کالا رو دوست بداره ، گشتم نبود نگرد نیست ، واسه اینه که اکثر موفق ها
تنهاند! واسه اینه که فرمانده یه نفره!
شریک خدا
کیست؟
کسی
میتواند شریکش باشد که به اندازه ی او کالا را ، که اصل قصه انسان است را دوست
بدارد ،
یکی از باهوش ترین دخترهایی بود که میشناختم.مطالبی که ما یک روز تمام سر حفظ کردنش پدر خودمون رو در میاوردیم،طی نیم ساعت قبل از شروع کلاس میخوند و همون نمره ای رو میگرفت که ما میگرفتیم...پدر و مادرش جدا شده بودن.در ظاهر با مادرش زندگی میکرد اما مادرش شاغل و دانشجو بود و عملا وقت رسیدگی به دخترش رو نداشت...یادمه هیچوقت کتابهای برنامه ی روزانه رو همراهش نداشت...
سوم راهنمایی جزو تاپ های شهر بود و رقیب درسی کسی بود که الان داره دانشگاه تهران پزشکی می
رفتار آمرانه ای دارد. باهوش و زیرک می باشد. پامِرانیان سگ سرزنده، باهوش، مشتاق برای آموختن، بسیار باوفا و شجاع است و غالباً با سایر سگها و حیوانات به خوبی کنار می آید. اما بعضی از آنها فکر میکنند که جثه بزرگتری نسبت به آنچه هستند، دارند و اقدام در حمله به سگهایی بزرگتر می نمایند. صدای بلندی دارند و دیدبان بسیار خوبی است.
خلق و خوی پامرانین به چند فاکتور بستگی دارد که شامل وراثت، تربیت و اجتماعی کردن است. پامرانین با خلق و خوی عالی، جدی و کنجکا
۱. سارا میخواهد ضرب المثل بگوید؛ میگوید: "کارُ کی تموم کرد؟ اون که شروع کرد!"
۲. سارا به مامانش گفته است: "مامان میبینی هیچ کدوم از مامانهای دور و برمون مثل تو نیستن که این قدر شولوغ بازی در بیارن و بگن و بخندن و با بچه ها بازی کنن. تو هم خودتو از باکلاسی ول نده!"
۳. مهدی میگوید: "خاله شما چقد چسب زخم دارید؛ مگه جنگ جهانیه؟!"

۴. نرجس در مورد طول عمر جنتی جوک میگوید.‍♀️ شیرین میگوید: "خاله جای کسی رو تنگ نکرده. چی کار به کارش دارین؟" نرجس لبخند شیطانی
 کاشکی آدم بهتری بودم.
برای همسر آینده م جفت صبورتری
برای مادرم دختر سرحال تر و مهربان تری
برای درسم محقق بهتر و باهوش تری
برای خانواده ام خواهر دلسوزتری‌

پر از نقص های خیلی درشتم که حس می کنم دیگه برای درست کردنشون دیره.
تا حالا توی عمرم اینقدر حس ناتوانی نکرده بودم که این چند روز کردم. که ظاهرا ادامه دار هم هست.

سیاری از پدران و مادران پیشاپیش رویای پیشرفت کودکان خویش را در سر می پرورانند ولی بیش تر بچه ها صرفا از نظر والدین خویش نابغه هستند. با وجود این بعضی بچه ها حقیقتا دارای نبوغ هستند؛ آیا بچه شما هم جز این دسته است؟ دستورالعمل های محدودی هستند که نبوغ و استعداد بچه ها را نشان می‌دهند که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهد شد.ویژگی نوزادان باهوشنوزادی که بهره هوشی بالایی دارد قادر است از ماه پنجم تولد خوشحالی، ناراحتی، اضطراب و  را بیش از دیگر ن
نژاد پامرانین برگرفته از کشور آلمان و لهستان می باشدکه اسم خود را از منطقه ای در کشور آلمان با نام پامرینا (Pomerania) گرفته است.پامرانین از نژاد سگ های عروسکی ( Toy ) می باشد که وزن و جثه بسیار کوچکی دارد.که شما می توانید این سگ را به راحتی در بغل بگیرید و با خود به بیرون ببرید.
خرید سگ پامرانین
فروش سگ پامرانین
مناسب برای آپارتمان:پامرانین برای آپارتمان مناسب است،این سگ در داخل خانه بسیار فعال و بازیگوش است و نیاز به حیاط ندارد.قدرت یادگیری:آموزش و
نماز اوّل وقت یعنی:
کارهای انسانها را به کار خدا ترجیح ندهیم.

جایی که جدال با آدم نادان باعث زشتی چهره می شود
پناه بر خدا از جدال با آدمی که خود را به نادانی زده است

چطور بپذیرم انسانها بلکه حیوانات در طول میلیونها سال اطّلاعی از الکتریسیته و نحوه بکارگیری آن نداشتند
تا اینکه آقای ادیسون آن را کشف نمود؟
غرب خیلی گستاخ است!

آیا صرف حرف زدن با دختر مردم حقّی را ایجاد می کند
که ازدواج او با دیگری خیانت تلقّی شود؟

من اوّلش فکر میکرد
+ ما به یک پزشک متفکر نیاز داریم، نه یک پزشک باهوش

یانگوم که خیلی باهوشه و همه ی درساشو عالیه، مورد بی توجهی استادش قرار میگیره. هرچی یانگوم بهش میگه چرا به من نمره منفی میدین منکه همه رو درست جواب دادم اون چیزی نمیگه، فقط میگه تو به خودت مغرور شدی. و داستان از این قراره که این استاده خودش بخاطر مغرور شدنش توی تشخیص بیماری ها، یه بار یه بیماری رو اشتباه تشخیص میده و باعث مرگ اون شخص میشه. 

بعدش توی آزمون عملی ، ضعیف ترین فرد کلاس و یانگوم با
میدونی ما آدما وقتی حالمون بده،وقتی ناراضی ایم از خودمون خیلی خطرناک میشیم...چرا؟چون اون حس رضایت درونی رو نداریم دیگه...از خودمون راضی نیستیم ...برنامه ها درسا و کارامون به درستی پیش نمیره...اونی نشدیم که میخاستیم...هر کی پناه میبره به یه چیزی ...که خودشو سرگرم کنه که یادش بره ...که خودشو شاد نگه داره...یکی با سیگار یکی با سکس یکی با خوردن بیش از حد ...دیگری با خوابیدن ...من خودم؛حرف میزدم ...از برنامه هام حرف میزدم...از خودم ک میخام چی بشم حرف میزدم انگ
۱. دستبند شوهری رو گرفتم ..خیلی خوب شـــــد همونی شد که طراحیشو دادم ^_^ + کادو تولد مادرشوهرجانم یه کیف خوشگل خریدم همه خوششون اومد + لباس تو خونه ام برا مامی خریدم بش دادم گف تو لباسایی که برام خریدی از همه بهتر بود خیلی خنک و خوشگله^_^
۲. دوتا خانم متقاضی بم گفتن خانم خوش اخلاق و باهوش 
۳. شربت خاکشیر + شربت الو جنگلی + کوبیده + قلیه قارچ با تن ماهی 
من همیشه فامیلام و دور و بریام و هم خونه ایام بهم میگن که باید به خودم افتخار کنم و...
چون که از بچگی مستقل شدم و تنهایی زندگی کردم و دحتر بسازی هستم.
هیچوقت متوجه نشدم چرا بهم میگن باهوش چوون وقتی میپرسی چرا میگی بهم باهوش، دلیل ندارن!!! :|
اونجا ادم متوجه میشه که خالی میبندن و این صفتیه که به همه میدن!
ولی در کل،
امروز داشتم فکر میکردم
بچه ها ماها که مستقل هستیم
مخصوصا ما دخترا
دخترا همه جا از استقلال فرار میکنن
نمیخوان مستقل باشن
شما برین امریک
ترک عادات بد تغذیه در کودکان یکی از ضروریات است.

رشد ذهنی کودک از دوران جنینی او  آغاز می‌شود. بسته به این‌که مادر در دوران بارداری چه نوع تغذیه‌ای داشته  باشد در کنار عامل وراثت می‌توان به رشد ذهنی کودک امیدوار بود. با این‌همه  تغذیه کودک بعد از به دنیا آمدن هم نقش زیادی در رشد ذهنی و هوش او دارد.  اگر صاحب فرزندی هستید که در سنین ابتدایی رشد قرار دارد با تنظیم یک رژیم  غذایی مفید و با کیفیت می‌توانید به رشد ذهنی او کمک کنید. ۷ نمونه از
سلام‌
من هیچ اطلاعات یا تعریفی از خودم نمیدم که بعدا به خودخواهی و خودشیفتگی متهم نشم . نه سن نه تحصیلات نه چیز دیگه ، فقط بگم پسر هستم و بین ۲۰ تا ۳۰ !
سوالم اینه اگه شما به یه فرد باهوش، یعنی بین باهوش و نابغه برخورد کنید، یعنی باهاش برخورد های مکرّر داشته باشید و رفت و آمد کنید، چه رفتاری باهاش دارید؟
این فرد، از خانواده کارگر و طبقه متوسط هست، مغرور نیست اصلا، و خاکی رفتار میکنه. حتی در مدرسه و دانشگاه خاص و نمونه هم تحصیل نکرده، ولی اختراع
به خودم میگم رو چه حسابی من صرف این که به این دنیا اومدم باید تصور کنم از نظر علمی تو بدنی باهوش، تاثیرگذار و استثنایی قرار گرفتم؟ چه لزومی داره حضورم در این دنیا حتما در چنین موقعیتی اتفاق افتاده باشه؟ میفهمید؟ چه لزومی داره فکر کنم حالا که هستم لابد اتفاق خاصیه برای دنیا و باید کار مهمی انجام بدم؟
آیا میدانستید کلاغ از تمامی پرندگان باهوش تر است؟ طوری که وقتی انسانی را با اسلحه میبیند بلافاصله فرار میکند و هنگامی که همنوع خود را میبیند که کشته شده تحقیق میکند که علت مرگ هم نوعش چه بوده تا برای خودش چنین اتفاقی نیافتد!

اگر به من بگویی زشت، زیباتر نخواهی شد.
اگر مرا چاق و بدهیکل  بخوانی، لاغر و خوش اندام خوانده نمی شوی.
اگر مرا احمق صدا بزنی، زیرک و باهوش خطاب نمی شوی.
اگر به من بگویی بی سواد، مدرک تحصیلی ات بالا نمی رود.
به رابطه ی انتسابی برگ و درخت و شاخه نگاه کن.
هر برگی که از درختی بیفتد، دیگر متعلّق به آن نیست.
حتّی اگر شاخه باشی و ریشه و آوندت با آن یکی باشد،
وقتی از آن درخت جدا شدی دیگر به آن متصل نیستی. اگر می خواهی از ریشه ات محارست کنی؛
ظرفی نباش که هر م
بیشتر بیمارستان‌های روانی پر از بیمارانی است که  سال‌ها زیر فشار مالی
بوده‌اند و این تنش، ذهن و جسم آن‌ها را از کار انداخته است...چنین برآورد کرده‌اند که نُه دهم بیماری‌هایِ انسان، ناشی از فشار و محنت و نکبت، زاییده از فقر است...فقر سبب می‌شود زندان‌ها از دزدان و جنایتکاران پر شود...فقر
انسان‌ها را به‌سوی اعتیاد و فساد و فحشا و خودکشی سوق می‌دهد،از کودکان
پاک و با استعداد و باهوش، مجرم و بزهکار می‌سازد، باعث می‌شود مردم به
کارهایی د
شخصیت اسکار رو دوست دارم

توی سریال The office

واقعا ادم نرمال، سالم، باهوش، باشخصیت، مهربان، و منطقی ای هست.

راستی

پاییز اومده شهر ما :)

راستی من خبر نداشتم که once upon a time in hollywood تیکه های اعظمش توی ونکوور تقریبا یه خیابون پایین تر از خونه سابق من گرفته شده.
خونه ما واقعا جای گرون و شیک شهر بود.

خدایا شکرت که مسیر را برام روشن میکنی، خدایا شکرت که پیشاپیش من قدم بر می داری و موانع را از سر راهم بر می داری. تو که هستی نقشه راه برام مشخصه، من قوی هستم، من باهوش هستم، من تحصیلکرده هستم، من دارای روابط رویایی هستم، من دارای شغل ایده آلی هستم، من سالم و سرحال هستم، من داری زیبایی ظاهر و باطن هستم، من راستگو هستم، من درستکار هستم، من بسیار مهربان و صبور هستم...
داستان دوم

زیبایی چه معجزه ها که نمی کند! نقص عقلی زنی زیبا به جای آنکه توجه ها را از او برگرداند ، جذاب ترش می کند؛ و حتی هرزگی و فساد اخلاقی آنان به نظر بی ضرر و خوشایند می رسد، اما اگر یک زن کمی از زیبایی بی بهره باشد باید بیست برابر یک مرد باهوش باشد تا حداقل، اگر نه عشق، کمی احترام به خودش جلب کند.
برخلاف تصور عموم یادگیری لزوما ذاتی نیست و شما با شنیدن حرف‌های دیگران نمی‌توانید بلافاصله هر چه می‌گویند را بیاموزید.
مغز انسان به مرور زمان به انباری برای اطلاعات اضافه تبدیل می‌شود و نتیجه‌ی آن نیز پایین آمدن قدرت یادگیری است. برای همین است که می‌گویند کودکان آموزش‌پذیری بیشتری نسبت به بزرگسالان دارند. اما با همه این‌ها، می‌توان با مجموعه‌ای از ترفندها، طرز کار مغز خود را تغییر داد و آن را آماده یادگیری بیشتر کرد.
ادامه مطلب

کوتاه قامتان انسان هایی هستند باهوش و زرنگ ، مردان و زنان کوتاه قامت بسیار سخت کوش هستند ولی با توجه به فیزیک بدنی آن ها ، مردم آن ها را قبول ندارند و یک از مشکلات کوتاه قامتان عدم توانایی در استفاده  از سایر خدمات شهری مثل اتوبوس ها دکمه های آسانسور و عابربانک ها و ...  . آنها در ایجاد گروه های اجتماعی هم دچار مشکل هستند و مسولان کمک آن چه نانی به آن ها نکردند . و هیچ ارگانی نیست که به آنها کمک کند .

انجمن کوتاه قامتان
نه بحثی و نه حرفی! نه دیگه به قضاوت‌ها و اراجیف شما اهمیتی میدم و نه ... هیچی!
اونقدر باهوش هستم که اون چیزی را که دوست دارید به خوردتون بدم و لبخند رضایت پیروزی را روی لبتون بنشونم. من بازیگر نبودم، اما از شما یادگرفتم بازی کنم ... حالا هم هرجا که بتونم و در هر موقعیتی خودتون را بازی میدم ... به همین راحتی!
این نصیحت برای کودک نه ماهه ی شما است : نگران نباشید که آیا کودکتان را به اندازه کافی تحریک می کنید یا نه! که مطمئن شوید آنها باهوش خواهند شد و از نظر آکادمیکی موفق خواهند بود.
من شرط می بندم که شما یک آویز متحرک سیاه و سفید گرد بالای تخت کودک نه ماهه تان نصب کرده اید. بر اساس توصیه متخصصان این کار را برای تحریک رشد بینایی انجام داده اید. این آویز متحرک مشهور بر اساس علم واقعی است. همانطور که ما قبلا بررسی کردیم, کودکان دوست دارند به کانتراست ها
از خاصیت های جالب بلدرچین میتوان به :
بهترین نوع پروتئیین و چربی داخل تخم بلدرچین است
در افراد باردار باعث باهوش شدن جنین میشود 
اشتها را زیاد میکند 
سیکل خواب را تنظیم میکند 
سبب استحکام عضلات میشود 
برای درمان بیماری های کبد مفید است 
بهترین مکمل غذایی بای شیرخواران است 
جذب ویتامین های بدن را افزایش میدهد 
حرف زدن از هوش و هوشمندی ساده نیست.
هنوز در مورد هوش انسان هم تعریف دقیقی که همه روی آن اتفاق نظر داشته باشند وجود ندارد.
انسانها از یک سو، مدتی است هیجان زده از هوش هیجانی حرف می‌زنند و از سوی دیگر، به سادگی نمی‌توانند سرعت بالای محاسبات ریاضی را به عنوان یکی از شاخص‌های هوش انکار کنند.
از سوی دیگر از هوش های چندگانه حرف می‌زنیم و مواردی مانند درک موسیقی، تصور فضای سه بعدی و کنترل بر اندام‌ها را معیاری از هوش می‌دانیم.
طبیعی است در این شرا
اول از همه سلام به شما و آفرین به شما که به اینکه مثل خیلیا به فکر وقت تلف کردن تو اینترنت باشید ، دارید سعی میکنید که از اینترنت پول در بیاری.
خوب شما مثل اینکه از خیلی ها باهوش تر هستید و به دنبال چیز های مفید از اینترنت میگردی.
من به شما فروش فایل رو پیشنهاد میکنم، در این روش شما با گذاشتن هر نوع فایلی بصورت پولی در اینترنت ، کسب درآمد میکنید و اگر خیلی فعال باشی میتونی میلیاردی هم درآمد کسب کنی .
خوب اگه دوس داری اطلاعات بیشتری داشته باشی و ن
سنگینم. بارِ حضورِ آدماییو تو زندگیم تحمل میکنم که میانگین لبخندامو ۶۲ درصد کم کردن. فکرمو ۸-۷ ساعت در روز درگیر این سوالا کردن که من دوست داشتنی نیستم؟ باهوش نیستم؟ جذاب نیستم؟ حتی مهربون هم نیستم؟! این افکار واقعی ان؟ نه واقعا. اینارو تعاملات غلط با آدمهای غلط میسازن.حالا باید تعاملات غلطمو حذف کنم، بعد ماه ها خودمو ریکاوری کنم و بعد، دعا کنم خدا بهم «علم غیب» عطا کنه که بتونم قبل از این ماجراها بفهمم اونی که دارم بهش بی دلیل و بهونه هدیه م

شاید بد نباشد قبل از این‌که درمورد خواص میوه ها و سبزیجات ارگانیک صحبت کنیم، به بیان تفاوت آن‌ها با محصولات غیر ارگانیک بپردازیم. درست است که بازار تجارت چنین نشان می‌دهد که محصولات ارگانیک در حال تبدیل شدن به محصولات مطلوب  و محبوب هستند اما شما به عنوان یک خریدار باهوش نمی‌توانید فقط بازار را دنبال کنید. شما باید بدانید که محصول ارگانیک دقیقا به چه دلیلی از محصول غیر ارگانیک بهتر است.
ادامه مطلب
گاهی نمیدونم بیشتر از بزرگه متنفرم یا اژدها... یا هیچکدوم، بلکه این ترکیبشون با همه که تا این حد میتونه منزجرکننده باشه! ترکیب راکب و مرکوب، رند و مدهوش، خنگ و باهوش... نه، این الفاظ برای هردوشون زیاده رویه. اژدها یه انگل واقعیه و بزرگه یه چهارپای بارکش! اژدها خون همه رو میمکه و بزرگه به همه سواری میده. حالا وقتی این دوتا کنار هم قرار میگیرن... دیگه خودتون تصورشو بکنید.
ادامه مطلب
وفادار، خون گرم و بسیار فرز استبا صاحبش ارتباط عمیق و نزدیکی رو برقرار میکنهبا بچه ها مهربانه
عاشق راضی کردن صاحبشهخیلی باهوش هستن و سریع یاد میگیرنبرای زندگی در آپارتمان مناسبننیاز زیادی به فعالیت روزانه ندارن و فقط ۳۰ دقیقه فعالیت در طول روز براشون کافیه و انرژیشون رو تخلیه میکنه
آشنایی بیشتر با سگ پامرانین
مروارید، درست ده سال پیش خودمه. همون قدر ظریف و شکننده، همون قدر صبور و با اراده، همون قدر محجوب و حرف گوش کن، همون قدر رویا پرداز و عاشق زندگی و اگه پای غرورم نذارید، که واقعا ندارم، همون قدر باهوش و با استعداد. درست زیر همون فشار و محدودیت هایی که قرار بود سقف آرزوهام رو کوتاه تر کنه. شاید به نظر مضحک بیاد اما حس میکنم سرنوشت، مروارید رو سر راه من قرار داده تا بگه: خب! فکر کن زمان ده سال به عقب برگشته حالا چه کار می کنی؟
با خودم فکر می کنم چند تا
از بچگی بهش میگیم مادر! گاهی هم مادر ثریا
مامان مامانمو میگم 
اون و مامان چند شبی پیش منن و خب خونه بوی خوب زندگی میده
مادر با لهجه ی بانمک یزدی کرمانیزه شده ی خودش دلبره! قدیما که گویا خیلی دلبر بوده و دل باباجون پدربزرگ مرحومم رو میبره! یه خانوم ماما که برای گذروندن طرحش میره به یکی از شهرای کرمان و اونجا با پسری که چند سال از خودش کوچیکتر بوده اشنا میشه و عشق و عاشقی آغاز میشه و باباجون مردونه میگه من این دخترو میخوام و جلوی همه ی خونواده‌ش
حقیقتش
اولا خیلی خوشحالم که مخاطبای من ادمای باهوش، و پرتلاشی هستن. مخصوصا اونایی که سنشون از من کمتره.
در ثانی، خیلی خوشحالم که تقریبا همه تون کانادا و استرالیا رو از گزینه هاتون حذف کردین
و همین که مخاطبای من، سوئیس، هلند، و امریکا رو به کانادا و بقیه اروپا و استرالیا ترجیح میدن،
و بیشتر از همه، کشور خودمون، یعنی ایران رو دوست دارن،
برای من کافی و ستودنی هست 
و نشون میده حداقل یه کوچولو اثر مثبت داشتم. نمیگم همه ش به خاطر منه،
ولی حتی اگه ی

هر کدومتون شلوغ کنین بعد این، میدم این خرگوشمون یه درس جنسی بهش بده! از وقتی توانایی های جنسی خرگوشمون رو کشف کردم کلا میخوام همه جا عرضه ش کنم.
خرگوشا بر خلاف ظاهر کوچولو موچولو و دوست داشتنیشون، خیلی جنگجوهای پنجول بکش دوست داشتنی ای هستن!
توی Secret life of pets and toy story کاملا ماهیت اونها رو خوب نشون دادن.

هر کدومتون شلوغ کنین، معرفیتون میکنم به خرگوشم.
گرفتین بی ادبها؟
اگر این مطلب را می خوانید و فکر می کنید باهوش نیستید ، ما قطعاً می خواهیم که نحوه هوشمندانه فکر کردن را تغییر دهید. باهوش بودن چیزی بیش از انجام یک تست ضریب هوشی با نمرات بالا یا یک دانش آموز ممتاز بودن است. هر دو این ها عالی هستند، اما ارتباط زیادی با هوشمندانه فکر کردن ندارند.
در جامعه مدرن ما ، مسلماً دانستن نحوه تفکر هوشمندانه (برای دانستن نحوه تفکر انتقادی در مورد چیزها و باز کردن ایده‌های جدید) مهم تر است. در این مطلب 9 راهکار برای نحوه فک
1. جغد شب‌اند
تحقیقات نشان داده است، افرادی که شب را تا دیروقت بیدار می‌مانند و به کارهایشان می‌رسند و در واقع شب‌ها بیشترین میزان کار مفید را دارند نسبت به افراد سحرخیز دارای آی‌کیوی بالاتری هستند. البته باید گفت که بیدار ماندن تا نیمه‌های شب، فی‌نفسه شما را آدم باهوشی نمی‌کند! این افراد برای‌شان راحت‌تر است که شب‌ها بیدار بمانند و به وبگردی، مطالعه و یادگیری مطالب جدید بپردازند. چون این یادگیری‌ها در پشت صحنه اتفاق می‌افتد، دانش
در بازی TINcan Race شما می بایست در یک کارخانه ی خالی اسباب بازی سازی با ۷ ربات مختلف و باهوش به مسابقه بپردازید . بازی دارای گرافیکی بالایی نمی باشد و فقط جنبه‌ی سرگرمی و تجربه ی یک سبک جدید از بازی های ریسینگ است . ادامه را ببینید
ادامه مطلب
تعریف تربیتی هوش
به اعتقاد روانشناسان تربیتی ، هوش کیفیتی است که مسبب موفقیت تحصیلی می‌شود و از این رو یک نوع استعداد تحصیلی به شمار می‌رود. آنها برای توجیه این اعتقاد اشاره می‌کنند که کودکان باهوش نمره‌های بهتری در دروس خود می‌گیرند و پیشرفت تحصیلی چشم گیری نسبت به کودکان کم هوش دارند. مخالفان این دیدگاه معتقدند کیفیت هوش را نمی‌توان به نمره‌ها و پیشرفت تحصیلی محدود کرد، زیرا موفقیت در مشاغل و نوع کاری که فرد قادر به انجام آن است و به
دلفین ها نوعی از حیوانات آبزی باهوش، باروحیه همکاری هستند ودر ارتباطات خود شیوه برنده–برنده را برگزیده‌اند.
دلفین هیچ کمبودی ندارد ومی خواهد که همه چیز را با همگان تقسیم کند.
اگر یک دلفین زخمی شود، ۴ دلفین دیگر او را همراهی می کنند ، تا خود را به گروه برساند.
در همین راستا پژوهشگران تعداد ۹۵ کوسه و ۵ دلفین را به مدت یک هفته در استخر بزرگ رها کرده و به مطالعه حالات رفتاری آنها پرداختند.کوسه‌ها به یکدیگر حمله کردند و در این تهاجم تعداد زیادی
بسم الله الرحمن الرحیم
پناهگاه سوره ناس: بنظرم پناهگاه سوره ناس آن جایی است (آن موقعی است) که آدم وجه خدا را ( کار خدا رو ) ببینه و متحیر بشه ...
چرا ؟!؟ چون آن موقع که متحیر شده به عظمت خدا و بزرگی او پی میبره و اگه باهوش باشه  خودش رو میسپاره به دست خدا  (تا رشدش دهد) حالا اگر وسواس خناسی  هم باشد (چون خودش رو سپرده به خدا و مطیع اوست و بهترین کار را در لحظه میکند) به و شری نمیرساند!

تصمیم گرفتیم باز هم دست به افسانه زدایی بزنیم و یکی دیگر از افسانه های آتئیستی را نابود کنیم. قضیه از این قرار است که آتئیست ها میگویند فردی بنام زاکرمن از تحقیقات گذشته یک متاآنالیز کرده و نشان داده که آتئیست ها باهوشتر از دینداران هستند (!) و بر این اساس مدام میگویند که ما یه سری افراد نخبه و تیزهوش هستیم و افراد مذهبی یه مشت افراد کم هوش و .....
ادامه مطلب
اگر خوب مهارت های اجتماعی رو در تولگی یاد نگیرن مستعد پارس کردن زیاد هستن
آموزش جای دستشویی به این نژاد کمی زمان بر هست و به صبر و حوصله نیاز داره
اگر تنها بمونن ممکنه به اضطراب جدایی مبتلا بشن
باید روزانه برس کشیده بشن تا موهاشون در وضعیت مناسب باقی بمونه
بخاطر باهوش بودن به فعالیت ذهنی زیادی نیاز دارن
کسب اطلاعات بیشتر در مورد سگ پامرانین
سرگذشت واقعی هیون هی دختری باهوش و خوشگل جاسوس کره شمالی که یک هواپیما کره جنوبی با ۱۱۵ نفر را منهدم میکند و قبل از خودکشی با سیانور در بحرین دستگیر میشود و به کره جنوبی تحویل داده میشود و در انجا متوجه دروغ پرداری های حاکم خونخوار کره شمالی درباره کره جنوبی و باقی کشورهای اروپایی و..می شود...
خیلی جالب بود
_یک اخلاق بدی دارم وقتی جایی کامنت می گذارم اگر همان روز سر بزنم‌یا نهایتا همان هفته پاسخ رو خواهم خواند و در صورت نیاز جواب..وگرنه به کل ی
مصاحبه آندره ژید با روزنامه دیلی تلگرام، سال ۱۹۲۵

انسان
های احمق نه از کتاب خوششان می آید نه از فیلمهای مفهومی و نه هر چیز که آنها را
وادار به تفکر کند.
انسان
های کمی احمق تا حدودی کتاب خوانده اند، البته به دلیل این که بتوانند مدارک
تحصیلی خود راتکمیل کنند.
انسان
های رمانتیک شعر می خوانند، رمان های عاشقانه را دنبال می کنند.
انسان
های باهوش با معادلات سر و کار دارند، ریاضیات و فیزیک و از این دست..
انسان
های پیشرو اما درگیر فلسفه می شوند، همیشه
داعش ثروتمندترین گروهک تروریستی جهان بود اما پرورش یافتگان مکتب حسین و فرزندان خمینی آبرویی برای این تکفیری های بی رحم به جا نگذاشتند؛ نه فقط با موشک ها و سلاح های نظامی، بلکه با صبر و مقاومتی که در این مکتب آموختند.
مقاومت 85 روزه شیعیان ترکمان آمرلی و فریبکاری ایالات متحده (در زمان اوبامای مؤدب و باهوش به قول پرزیدنت روحانی!) تنها یک نمونه از این درس های کربلاست که در مستند «امیر من علی» به نظاره خواهیم نشست.
این مستند به زبان عربی فصیح و له
یه زمانی، رویای یارِ امان زمان شدن داشتم.هنوزم ته دلم، دارمش؛ ولی هر روز این چراغ بیشتر به سمت خاموشی می‌ره.نه این که اعتقادم به امام کمتر شه... نه... اعتقادم به خودم کمتر می‌شه... می‌فهمم یار مناسبی نخواهم بود... آدم توانایی نیستم توی رکابش... یعنی، اینقدر دور و برم آدمای خوب‌تر و باهوش‌تر و تواناتر و مؤمن‌تر هست، که از خودم خجالت می‌کشم...ولی، هنوز کورسوی امیدی تهِ دلم روشنه...واسم باارزشه‌... نمی‌خوام خاموش شه...می‌دونم از لحاظ اسلامی، آدم ا
♦️طبق قوانین فیزیکقراردادن یک آهن در میدان مغناطیسیپس از مدت کوتاهیآنرا به "آهن رُبا" تبدیل میکند.
حال...قراردادن یک ذهن در میدان مغناطیسیِ بدبختی،میشود "بدبختی رُبا"...و قرار دادن در میدان مغناطیسیِ خوشبختی،میشود "خوشبختی رُبا"... هرچه را که میبینیدهرآنچه را که میشنویدو هر حرفی که میزنیدهمه دارای انرژی مغناطیسی هستندو ذهن شما را "همان رُبا" میکنند!
پس همیشه با افراد سالم ، باهوش ، موفق و سعادتمند معاشرت نمایید تا خصوصیات آنها را جذب کنید.
ب
داعش ثروتمندترین گروهک تروریستی جهان بود اما پرورش یافتگان مکتب حسین و فرزندان خمینی همچون سردار شهید قاسم سلیمانی ها آبرویی برای این تکفیری های بی رحم به جا نگذاشتند؛ نه فقط با موشک ها و سلاح های نظامی، بلکه با صبر و مقاومتی که در این مکتب آموختند.
مقاومت 85 روزه شیعیان ترکمان آمرلی و فریبکاری ایالات متحده (در زمان اوبامای مؤدب و باهوش به قول پرزیدنت روحانی!) تنها یک نمونه از این درس های کربلاست که در مستند «امیر من علی» به نظاره خواهیم نشست
۹ روش برای تشخیص #عشق واقعی:
۱. احساس خوبی دارید.
۲. دوست دارید که زمان‌تان را با شریک‌تان سپری کنید.
۳. به شریک‌تان احترام می‌گذارید.
۴. افکار شریک زندگی‌تان برای‌تان جالب است.
۵. ویژگی‌های غیرعادی شریک‌تان را می‌پذیرید.
۶. احساس امنیت می‌کنید.
شما نمی‌ترسید که شریک‌تان را از دست بدهید.
۷. برای باهم بودن توضیحی ندارید.
۹. شریک‌تان را با دیگران مقایسه نمی‌کنید.
همیشه افرادی زیباتر، باهوش‌تر و خوش‌اندام‌تر از همسر شما وجود دارند. اما شم
یک جایی از سریال شرلوک، موریارتی قبل ازینکه خودش را بکشد برگشت و به شرلوک گفت که تمام زندگیش به دنبال یک حواس پرتی می‌گشته تا اینکه شرلوک را پیدا کرده. یکی که اندازه‌ی خودش باهوش باشد. ولی حالا دیگر اورا هم ندارد چون خیلی وقت پیش شکستش داده است.
حقیقت هم همین است. اصلا بگذاریم به پای تنبلی که این یک سال گذشته را هیچ درس نخوانده‌ام. بهتر اصلا. مگر بچه‌های خرخوان احمق این مدرسه انرژی شان را از کجا میآورند برای درس خواندن؟ از انگیزه. انگیزه‌ای
چرا اکثر افراد اعتماد به نفس ندارند؟ و یا اگر دارند خیلی سریع آن را از دست می‌دهند؟
آیا تا حالا جمله‌هایی از این دست را از دیگران شنیده‌اید؟ شما خیلی باهوش هستید، شما یک دانش‌آموز بااستعداد هستید، شما راننده فوق‌العادهی هستید، خیاطی شما عالی است، شما خیلی شوخ‌طبع و بامزه هستید.... وقتی چنین تعریف‌هایی را از دیگران می‌شنوید، چه می‌کنید؟ اگر به حرفهای خوبی که دیگران در مورد شما می‌گویند شک دارید، بدانید که اعتمادبه‌نفس پایینی دارید.
این دانشجوها کی میخوان دست از این اسباب بازی درست کردناشون بردارن؟؟!!
بابا یه ایده جدیدی!..یه حرکتی!...
مثلا چی میشه بجای اینکه جاروبرقی مامانشون رو که خراب شده به یه ربات معمولی تبدیل کنن، رو هوش مصنوعی کلاغ و جلبک کار کنن؟!
یا رو نورونهای کلاغ نر کار کنن اونا رو یکم باهوش تر کنن که نوک نزنن به سر دانشجوهای بدبخت!
یا مثلا رو مغز گربه های کوچه و خیابون کار کنن وقتی از کنار آدم رد میشن لبخند بزنن و سلام و خسته نباشید بگن!
و کلی کارهای دیگه..
حدس میزدم که قراره خوندن کتاب مادمازل شنل خیلی طول بکشه چون قصه ای از موفقیت هاست و احتمالا عاری از هر چیز جذب کننده به جز شوق موفقیت ؛ اما اینطور نبود و این کتاب به غایت جالب بود. یکی همین به موفقیت رسیدن یک خانوم بود که واسم جذابیت بالایی داشت، یکی هم زندگی در کنار هنرمندان و نویسنده ها و امکان سفرهای‌ متعدد و خلاصه چنین زندگی‌ای! به نظر خیلی ماجراجویانه بود زندگی پس از ثروتش.
یه سری جملات از کتاب هم در ادامه مطلب هستن که شاید با چندتاییش کا

میگه که به نظر من حضرت محمد(ص) یه آدم خیلی باهوش بوده، قرآن رو خودش نوشته.
میگم بابا قرآن کلی معجزه علمی داره داخلش که اون زمان گفته شده و دانشمندا الآن دارن بهشون میرسن و چندتا مثال براش میزنم.
میگه اون موقع اصلا ممکنه ماهواره و اینا هم به فضا فرستاده باشن اما یه اتفاقی افتاده و کل علم اون زمان از بین رفته و ما الآن داریم کم کم به اونا میرسیم :|
همین آدم ده روز اول ماه رمضون مدام به ما میگفت چرا روزه میگیرید ؟ :|
دیروزم میگه با این اوضاع من دو
یه زنی میگفت:
فهمیدم شوهرم با یه دختری تو فیس بوک پی ام بازی میکردن، دختره اسم خودشو گذاشته (پروانه طلایی)
پی ام هاشونو چک کردم دیدم به همدیگه حرفهای قشنگ و عاشقانه میزنن و قرار ازدواج گذاشتن.
شوهرم تو فیسبوک اسم خودشو گذاشته(پسر دنیا دیده)
یه فکری تو سرم زد که ازش انتقام بگیرم، رفتم تو فیس بوک برای خودم یه پروفایل درست کردم و اسم خودمو گذاشتم(ابو القعقاع)
ادامه مطلب
جورج اسمیت یکشنبه شب به قتل رسیده بود. ۵ نفر دیگر در خانه ی او حضور داشتند: همسر آقای اسمیت، آشپز مخصوصش، یک سرپیشخدمت، یک خدمتکار و یک باغبان. کاراگاه از همه ی آن ها خواست بگویند در زمان وقوع قتل مشغول چه کاری بودند:

خانم اسمیت در نزدیکی شومینه مشغول خواندن کتاب بود.
آشپز مشغول آماده کردن صبحانه بود.
سرپیشخدمت در اتاق نشیمن دستورات لازم را به کارگران می داد.
خدمتکار در حال شستن ظرف ها بود.
باغبان در گلخانه به گل ها آب می داد.
بلافاصله بعد از ا
نام : خانه‌ای که جک ساخت
ژانر: خانوادگی,علمی تخیلی,ماجراجویی
جوایز:  برنده 0 اسکار و 0 برنده و 4 نامزدی دیگر
زبان فیلم: دوبله 2 زبانه
خلاصه داستان:
فیلم داستان یک قاتل زنجیره‌ای بسیار باهوش به نام جک را در طول 12 سال روایت میکند. طرح و نوع قتل‌هایی که انجام می‌دهد او را به یک قاتل زنجیره‌ای حرفه‌ای تبدیل کرده است…
کارگردان:    Lars von Trier 
ستارگان: Bruno Ganz, Matt Dillon, Uma Thurman
محصول : آلمان | دانمارک
مدت زمان : 152  دقیقه 
(طوطی و شغال - )
Ülkenin birinde, çok akıllı bir papağan yaşardı. Büyük bir ağacın üstünde yuva kurmuştu. Ağacın kovuğunda da bir çakal, yavrularını büyütüyordu.
Çakal ara sıra ava gidince, papağanın yavruları aşağı iniyordu. Ağacın kovuğuna girip çakalın yavrularıyla oynuyorlardı. Anne papağan, bu durumdan hiç hoşnut değildi.
در کشوری، یک طوطی بسیار باهوش زندگی می‌کرد. او لانه‌ای را روی یک درخت بزرگ بنا کرده بود. در داخل حفره درخت نیز یک شغال توله‌های خود را بزرگ می‌کرد.
گاه گاهی که شغال به شکار می‌رفت، جوجه‌های طوطی پایین می‌آمدند. داخل حفره درخت می‌ر
این دومین کتاب هرمان هسه است. کتابی بر علیه تعلیم و تربیت مرسوم که به عقیده‌ی نویسنده و تجربه شخصی خودِ او از 6 ماه تحصیل در مدرسه الاهیات و یک سال تحصیل در دبیرستان معمولی که هر دو با شکست مواجه شده بود و موجب افسردگی او در نوجوانی شده بودند، سلامتی و شادمانی را از دانش‌آموزان میگیرد. 
داستان کتاب درباره‌ی پسری است باهوش و بااستعداد که با دخالت‌ها و نگرانی‌های بیش از حد پدر و معلمان  روحش، سلامتی و نهایتا خود پسرک همه در هم شکستند...
قسمتی
مرغ مینا (common mynah) یه پرنده باهوش، بانمک و مقلد صدای عالی از خونواده سارها است که نگهداری ازش به عنوان حیوان خانگی توی ایران متداوله. ولی متاسفانه به دلیل نبودن اطلاعات درست در مورد نگهداری از مرغ مینا، بسیاری از اون ها بیمار و تلف میشن.
دلیل محبوبیت نگهداری از مرغ مینا، بیشتر بخاطر قدرت این پرنده در حرف زدن و تقلید صدا هست. در بین پرنده هایی که به عنوان حیوان خانگی توی ایران نگهداری میشن، بعد از کاسکو، مرغ مینا بیشترین توانایی تقلید صدا رو دا
متاسفانه همیشه فکر میکنم بقیه از من بهترن
چرا دقیقا حس م اینطوریه؟
نمی دونم.
از دوران ابتدایی شاگرد اول بودم. بعدتر تو دوران راهنمایی هم.
تو دبیرستان تو کلاس معلم ها منو به عنوان شاگرد زرنگ میشناختن.
موقع کنکور لیسانس بین همکلاسی هام جز معدود کسایی بودم که مهندسی روزانه قبول شدم.
موقع ارشد هم تو یه دانشگاه دولتی بازم روزانه خوندم.
تو یه آزمون استخدامی نفر اول شدم. تو یکی دیگه ش نفر چهارم شدم. تو اون یکی جز پذیرفته شدگان بودم.
این همه رزومه و فع

سلاح مخفی زنان در مبارزه با مردان.

در طول تاریخ، مردان بخش عمده‌ای از رهبران، کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار را تشکیل می‌دادند. آنها همیشه مبارزه‌جو و برتری‌طلب بودند و برای موفقیت در صحنه اجتماعی زندگی، سخت تلاش می‌کردند.
ادامه مطلب
می‌رسیم به مبحث شیرین مقبول بودن یا تحسین شدن.
همه دوست دارند مقبول دیگران باشند. از همه موجودات کره‌ی زمین، من این مورد را بیشتر از هر چیزی می‌خواهم. دوست دارم زیباترین، باهوش ترین، بی عیب و نقص ترین آدم باشم. نه که در کل دنیا. چون یک روز که دراز کشیده بودم و موهای خشکم را نوک انگشتم می پیچاندم، فهمیدم این غیرممکن است و دست بالای دست بسیار. ولی همچنان جزء رتبه اول فانتزی هایم است.
  اما سعی می‌کنم در جمع کوچکی که هستم بهترین باشم. تحسینم کنند
امروز برای اولین بار در عمرم دیدم یکی از شلوارام یه کم بهم گشاد شده! فک میکنم از همون زمانی که به دنیا اومدم تا قبل این مسئله همیشه وزنم رو به رشد بوده و تا حالا فقط کوچیک شدن لباسام رو تجربه کرده بودم.
دیشب سرگذشت ندیمه رو تموم کردم. کتاب واقعا خوبیه. منو به فکر فرو میبره. داشتم فکر میکردم "زن" یعنی چی؟ واقعا من چی هستم؟ منظورم از دید جنسیتمه... یه جا عمه لیدیا میگه "معمولی" اونیه که بهش عادت کردی! وقتی به این شرایط عادت کنی، این میشه معمولی!
فک میک
اگر شما فکر می کنید که جزو افراد باهوش هسیتید بگویید اشبتاه در کجاست؟
۱۲۳۴۵۶۷۸۱۲۳۴۵۶۷۸
...............
....................یعنی الان شما روی این موضوع تمرکز کردید !؟من نگفتم که اشبتاه در اعداد است !!!
کلمه هستید ''هسیتید'' و کلمه اشتباه ''اشبتاه'' نوشته شده بود!!
پس بهتر نیست برگردیم از اول راهمنایی بخونیم؟؟؟؟!!!
حتی کمله راهنمایی رو هم اشتباه خوندی !!
پس بهتره برگردیم اول دبستان چون کلمه ''کمله'' رو هم اشتباه خوندی !!
پس برگردیم از مهد کودک بخونیم !!........
.........حتی کل
واتس اپم رو بعد چندین روز باز میکنم ،
یه شماره ناشناس بهم پی ام داده : "هیچوقت نخواهی فهمید لبخندت چقدر تسکین دهنده است."! پشت هم پلک میزنم و با ناباوری به آیدی و عکس پروفایلش نگاه میکنم و بیشتر و بیشتر تعجب میکنم!
نمیدونم باید از این جمله چه برداشتی کنم ، به قول نون "انقدر خنگی که حتما باید بیان بهت مستقیم بگن بابا بیا باهم رل بزنیم تا بفهمی!" ...و اما درمور این آدم!هرگر هرگز هرگز فکر نمیکردم منو بشناسه حتی!چه برسه به اینکه پیامی با این محتوا ازش د
هو العشق

شروع : ساعت تقریبا 11:00 روز دوشنبه، 25 آذر 98، فردا همه مدارس تهران به علت آلودگی هوا تعطیل است.
داستان اسباب بازی 1 :
«شاید اونا از من باهوش تر باشن، شاید از من قوی تر باشن، ولی مطمئنم نمی تونن اندازه من تو رو دوست داشته باشن ...»
داستان فیلم عالی بود! شخصیت پردازی بی نظیر! واقعا پرداخت اینهمه کاراکترهای خاص که هرکدام انبوهی از حرف را داشته باشند برای زدن! در این دنیایی که شاید دیگر خیلی حرفی برای گفتن وجود ندارد، این انیمیشن اثبات کرد که
کلید اساسی باهوش بودن: جلوگیری از حواس پرتی
هوش، باهوش بودن و رمز و راز آن، همیشه از موضوعات مورد توجه انسانها بوده است. حالا گروهی از محققین دانشگاه روچستر ادعا می کنند که حداقل یکی از کلیدهای اصلی باهوش بودن را پیدا کرده اند؛ آنها می گویند هوش بیشتر از آنچه به توانایی ها و سرعت پردازش مغز مربوط باشد به چیزهایی مربوط است که مغز انجام نمی دهد و آنها را نادید می گیرد، بعبارتی دیگر هوش یعنی اینکه مغز انتخاب کند چیزهای بی اهمیت را اصلا به حساب ن
سگ های پامرانین وفادار، خون گرم و بسیار فرز هستندبا صاحبش ارتباط عمیق و نزدیکی رو برقرار میکنهبا بچه ها مهربانهعاشق راضی کردن صاحبشهخیلی باهوش هستن و سریع یاد میگیرنیکی از نکات مثبت سگ پامرانین اینه که سگ های پامرانین برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند و مشکلی باهاشون ندارید.نیاز زیادی به فعالیت روزانه ندارن و فقط ۳۰ دقیقه فعالیت در طول روز براشون کافیه و انرژیشون رو تخلیه میکنه
  افتخاری بود ..
دعوت یک مجموعه ای که نگاهشان پاکِ پاک بود.
درخواست ها و نیاز هاشون مثل نگاهشون ساده و بی آلایش بود. 
دختران باهوش روشندلی که علاوه بر تحصیل، حافظ قرآن می شدند و نداشتن دیده های بینا، نتونسته بود جلوی آموختن هنر تا حدودی سختِ زیلوبافی را بگیره !  بله نابینایی که طرح های زیبای زیلو را می بافد.
فقط یک جارو برقی خواستند و ماهیانه یک مبلغی برای کرایه سرویس ایاب و ذهاب بچه ها تا مرکز ، فقط ماهی ۱۵۰ تومان ! 

از شما می‌پرسم: به چه کسی باید دل ببندیم؟

با چه کسی باید ارتباط دوستانه برقرار کنیم که شایستگی داشته باشد و ما نیز شایستۀ دوستی او باشیم؟

چه ویژگی‌هایی برای یک دوست و همراه مناسب، لازم و ضروری است؟

آیا می‌توانیم به هر کسی که از او خوشمان آمد؛ دلبسته یا وابسته شویم؟

آیا هر که از راه رسید و به ما سلام کرد، دوست واقعی ماست؟

و ...

دوستان عزیز و همراهان گرامی؛

چند روز پیش یک نوجوان باهوش، از من پرسشی داشت که نتوانستم پاسخ درست و ر
چند روزی هست که جمله های دنیای مجازی را بالا و پایین میکنم.
یک آدم باهوش با تنهاییش اوقات خوبی دارد...
یک آدم خوشگل از تنهایی هایش لذت میبرد..
یک آدم لاغر در تنهایی هایش زیاد غذا نمی خورد.
تنهایی...تنهاییی
چقدر راحت تنهایی را با جملات و کلمات، زیبا جلوه میدهیم.یک جوری میگوییم تنهایی زیباست که آدمها با خودشان برای تنهایی هایشان
بیشتر برنامه میریزند تا با دوست  و خانواده بودن.
نخیر اصلا هم تنهایی یک زیبایی مطلق نیست.اگر زیبا بود هیچ وقت خدا آدم و
از تولدم چندین روز گذشته، امسال شاید کم‌هیجان‌ترین تولدم بود. یادم رفت باخودم قول و قرار بذارم.
گذر سن بهم نشون داده اون‌قدرها که فکر می‌کردم باهوش، محبوب، منطقی و کم‌خطا نیستم. به اندازه کافی تصمیم و رفتار هیجانی داشتم که بفهمم باید دست بردارم از این رفتارهای تکانشی. امسال که دارم تلاش می‌کنم شرایط زندگی‌م رو تغییر بدم، بیشتر می‌فهمم چقدر عقب انداختن کارها و فکر کردن به این‌که هنوز وقت هست، من رو به سمت باخت می‌کشونه. دوست دارم همون

سلاح مخفی زنان در مبارزه با مردان چیست؟
در طول تاریخ، مردان بخش عمده‌ای از رهبران، کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار را تشکیل می‌دادند. آنها همیشه مبارزه‌جو و برتری‌طلب بودند و برای موفقیت در صحنه اجتماعی زندگی، سخت تلاش می‌کردند.
ادامه مطلب
گفت پایش خواب رفته است، بدجنسی‌ام گل می‌کند، می‌روم که پایش را له کنم، یک پایش را بالا می‌برد، گمان می‌کنم باهوش‌تر از آن است که همان پای خواب رفته‌اش را بالا برده باشد، روی پای دیگرش نشانه می‌روم، نشانه‌ام و خودم هر دو به خطا می‌رویم، آن پای دیگرش مصنوعیست. می‌گوید یک وقت فکر نکنی ناظم هستی مرا تنبیه کرده و یک پا در هوا نگاهم داشته، آن پایم را دادم تا این پایم روی خاک وطنم باشد. نگرانش نباش پا هم مثل ناخن پا در خواهد آمد اما اندکی طول م
استراتژی های لینک سازی داخلی: باهوش ترین بازاریابان محتوا و صاحبان مشاغل مختلف اهمیت لینک های خارجی را به خوبی می دانند. بک لینک ها فاکتوری بسیار ضروری برای رتبه بندی و سیگنالی قوی و قابل اعتماد از دیگر وبسایت های باکیفیت به شمار می آیند. لینک های داخلی نیز بسیار موثر و اثرگذار هستند و صاحبان وب سایت ها از آن ها استفاده می کنند. لینک های داخلی همانند لینک های خارجی برای شما ارزش لینک به همراه ندارند اما آن ها برای هدایت ترافیک به صفحاتی که لی

ادامه مطلب

ادامه مطلب
آخر کلاس استاد گفت: بشر همیشه پنداشته بود که از دلفین‌ها باهوش تر است؛ زیرا به موقعیت‌های زیادی دست یافته است... از جمله چرخ، نیویورک، جنگلها و غیره... در حالی که تمام آن چیزی که دلفین‌ها انجام داده‌اند، گردش در آب و خوش گذرانی است. اما بالعکس دلفین‌ها معتقدند که دقیقا به همین دلایل از ایشان با هوش‌ترند.
خانم همکلاسی گفت: انسان تنها موجودی  است که وجودش برای او مساله است. 
من در حالیکه به کاکتوس روی میز خیره شده بودم گفتم: کاش کاکتوس به دنیا
در ادامه با نکات مثبت سگ پامرانین در خدمت شما هستیم.
سگ های پامرانین وفادار، خون گرم و بسیار فرز هستندبا صاحبش ارتباط عمیق و نزدیکی رو برقرار میکنهبا بچه ها مهربانهعاشق راضی کردن صاحبشه
خیلی باهوش هستن و سریع یاد میگیرنیکی از نکات مثبت سگ پامرانین اینه که سگ های پامرانین برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند و مشکلی باهاشون ندارید.نیاز زیادی به فعالیت روزانه ندارن و فقط ۳۰ دقیقه فعالیت در طول روز براشون کافیه و انرژیشون رو تخلیه میکنه

داستانی از کشور مالی که بر اساس واقعیت ساخته شده. ماجرای پسری فقیر در روستایی فقیر که باهوش و با استعداد است و به کمک همین هوش و استعداد، مردم روستایش را نجات می دهد. در شرایط قحطی و خشکسالی شدید، به سختی و با کمترین امکانات از نیروی باد استفاده می کند و پمپ آب را به حرکت می اندازد.
پسرک به خاطر این کارش بورس گرفته و مدارج عالی را طی می کند.
داستانی که به شدت یاد اور فیلم  "ملکه کاتوه" بود همان درونمایه و همان سبک و سیاق.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نوشت ها